Чим Яремчук може допомогти збірній

Портал Футбол 1 — про форварда «Гента», який отримав дебютний виклик.

Як зміна позиції допомогла Яремчуку розкритися

Чотири голи в останніх чотирьох матчах і дев’ять голів у дебютному сезоні в чемпіонаті Бельгії. Ці показники гарні самі по собі, але вони особливо вражають з урахуванням того, що колишній центрфорвард «Динамо» став в «Гент» лівим півзахисником.

Цей сезон Романа Яремчука можна розділити на два етапи. До зимової перерви він грав в центрі нападу — спочатку в схемі 3-4-3 у Хейна Ванхазебрука, потім в 4-2-3-1 у Іва Вандерхаге. На цій позиції йому довелося конкурувати з Мамаду Сілла, іншим новачком цього літа, який став однією з найдорожчих покупок в історії «Гента». Перед початком сезону іспанська сенегалець, очевидно, розглядалося як основний форвард, але останній (і єдиний) гол в чемпіонаті він забив ще в серпні. Яремчук швидко отримав шанс заграти в основі, проте ні він, ні Сілла восени так і не переконали Вандерхаге. У січні «Гент» купив третього центрфорварда за шість місяців — ним став Рангель Янга зі словацького «Тренчин».

В той момент могло здатися, що Яремчук стане в кращому випадку гравцем ротації, як багато інших українців в чемпіонаті Бельгії. Але в першому матчі після зимової паузи він вийшов на позиції правого півзахисника, в наступній грі перейшов на лівий фланг і поки нікому не віддає місце в основі. «Я виступаю на фланзі вперше в своїй кар’єрі. Якщо чесно, мені це подобається, тому що на цій позиції ти частіше зустрічаєшся з м’ячем і у тебе більше простору для просування до воріт », — пояснює свою еволюцію Яремчук.

Гравець швидко адаптувався до нової позиції ще і тому, що в «Динамо-2» він дуже часто діяв в ролі відтягнутого форварда. Роман любить працювати з м’ячем, добре підіграє партнерам в центральній зоні. У «Гент» його функції теж не зводяться виключно до роботи на фланзі. Постійні зміщення в центр відкривають простір на фланзі для підключень лівого захисника Асаре. Крім цього, Яремчук часто виявляється в районі кута штрафного, але вже на правому фланзі, і допомагає партнерам створювати чисельну перевагу в цій зоні. В комбінаційної грі він вільно переміщається по всій ширині поля прямо перед штрафній суперника.

Гра на фланзі значно збільшила обсяг роботи Яремчука в обороні. Крім пресингу на чужій половині поля, гравець тепер змушений набагато частіше повертатися до своїх воріт, стелитися в підкатах на фланзі, а іноді і страхувати крайнього захисника, переслідуючи суперника практично до кутового прапорця. Більш того, в матчі проти «Мехелена» тренер «Гента» в перерві поміняв лівого захисника, перейшов на схему з трьома центрбеками, а Яремчук фактично став латераль, нехай і з явним акцентом на атаку.

В останніх іграх «Гент» стабільно створює собі проблеми в перших таймах, а після перерви героїчно відіграється. Яремчук — один з головних героїв цих камбек не тільки через вирішальних голів. Його тактична варіативність дозволяє тренеру легко міняти модель гри в другому таймі — Роман на якомусь відрізку гри може закрити фланг поодинці або стати другим форвардом, допомагаючи потужному Янгу з глибини.

Чому Яремчук почав забивати

Після переходу на нову позицію змінилися і функції Яремчука в завершальній фазі атак. Цікаво, що після перекладу на фланг Роман став навіть частіше бити по воротах (2,66 ударів за 90 хвилин проти 2,21). Проте, зараз значна частина його ударів — це спроби з-за меж штрафного. Яремчук зміщується в центр не тільки для підігравання партнерам, але і для нанесення ударів — так, як це робить більшість інвертованих вінгера. У нього хороший удар, особливо з правої ноги, але подібні удари з-за меж штрафного майданчика у його виконанні не дуже небезпечні для воротарів.

Додаткова користь від використання українця на фланзі — при подачах в штрафному майданчику суперників «Гента» з’являється ще один високий гравець. Найчастіше Роман відкривається на дальній штанзі і по ситуації його змушені опікуватися крайні захисники суперника, які, як правило, нижче центрбеків. Але навіть якщо він виходить на подачу в зоні центральних захисників, суперники змушені розриватися між Янгой і Яремчуком. Таким чином, він не тільки сам може замкнути навіс або простріл, але і частково допомагає партнеру, забираючи на себе одного з опікунів.
Яремчук довго не міг забити перший м’яч у чемпіонаті Бельгії — йому знадобилося 433 хвилини і 10 ударів при тому, що він грав єдиного центрального нападника. Зараз він реалізує практично кожен хороший шанс, а іноді забиває і з важких позицій. Навіть ті м’ячі, які були записані в протоколах, як автогол суперників, в чем-то показові — цієї зими кожен рикошет в його користь. Роман не приховує, що впевненість в собі має для нього величезне значення. У першій частині сезону його критикували за слабкі виступи на виїзді. Він упевнений, що справа в психології: «Проблеми були у мене в голові. Я радий, що нарешті забив у виїзному матчі і зміг розірвати це замкнене коло. Коли я відчуваю себе більш впевнено, навіть моя техніка стає краще ».

Яремчук прогресує в грі головою (4 голи після 11 ударів в цьому сезоні), може продавлювати суперників при навісах. Але якщо оцінювати якість моментів, йому буде дуже складно забивати в такому темпі. У нього не так багато ударів з danger zone, особливо після перекладу на фланг. Коли Роман завдає удари зі штрафного, він, як правило, робить це в боротьбі, що теж позначається на складності при завершенні.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>