Ідеолог Суркіса: по душам з самим собою

Дії суддів, будь-якими шляхами витягали київське «Динамо» на заповітне «Ліговському» друге місце, сьогодні помітні неозброєним оком. «Металісту» не дають пробити явний пенальті на останніх хвилинах в матчі з «Кривбасом», «Дніпру» ставлять абсолютно «лівий» одинадцятиметровий у грі з «Волинню», але не дають стопудовий пенальті, коли збили Селезньова, зате в грі проти «Карпат «рефері не помічає, що двічі динамівці заслужили отримати покарання з одинадцятиметрової точки. Перелік можна продовжити, але власне дивна поведінка суддів тільки побіжно стосується теми цієї статті.

Цікавий механізм інформаційної, точніше навіть ідеологічної, підтримки кампанії з встановлення «Динамо» на престижне друге місце. Принцип обраний простий. Треба закріпити у публіки в свідомості, що будь-який виступає з викриттям «Динамо», звичайно ж, упереджений і явно представляє інтереси якогось іншого клубу. Хто говорить на користь київської команди — нейтральний спостерігач, носій справжніх поглядів на ситуацію.

Приклад з найсвіжіших. На сайті «Пресинг» регулярно дають огляд актуальних висловлювань в ЗМІ за останній час. Але подають його вміло. Виступив гравець «Дніпра» Євген Селезньов зі своїм поглядом на події — тут же отримав таку оцінку: «У ролі слізливого хлопчика, який страждає від суддівського свавілля, виступив форвард Євген Селезньов. Раніше він грав в» Шахтарі «і, за його ж визнанням, з таким жорстким ставленням служителів Феміди не стикався. Завдяки своїм жалісливим стогонів Селезньов став вельми популярним спікером в певних мас-медіа «.

Опублікував Вадим Тахтерін в «СЕ» статтю «Чим» Дніпро «образив суддів?» — пильний «Пресинг» схопив його «на гарячому»: «Втім, автор цих рядків, Вадим Тахтерін, є за сумісництвом і … прес-аташе» Дніпра «, про що, правда, умовчує в своєму матеріалі. Зрозуміло, що об’єктивність публікації, вийшла з-під пера явно заангажованого журналіста, викликає великий сумнів «. До слова, чи скоро «Пресинг» «вистьобаний» Миколи Несенюка, який хронічно приховують. У кожній публікації він — незалежний професійний журналіст, але про багату динамівської трудової біографії — мовчок. Ось вже добереться до нього «Пресинг» — місця мало буде. Але це так, невеличкий відступ.

Дісталося Оліймпійські чемпіону Олексію Чередник. Ось фрагмент тексту, присвячений йому: «Розвіяти цю невизначеність і розшифрувати ці» сторонні чинники «абсолютно несподівано взявся колишній футболіст» Дніпра «Олексій Чередник. За словами олімпійського чемпіона, він довго терпів, однак тепер стримуватися не може — наболіло. Якщо в двох словах , то гнів Чередника викликають як колишні, так і нинішні динамівці — все як один хами, грубіяни і просто «слабкі гравці». «Я просто до того, що, мабуть, пристойні люди в» Динамо «закінчилися після Андрія Шевченка. Це був останній нормальна людина. Тепер що хочуть, то і творять. Повна безкарність! «, — робить висновок Чередник (HotSport.ua, 11.04).

Природно, на таке огульне звинувачення пішла і адекватна реакція. Так, доводи колишнього футболіста в пух і прах розбив сайт «Футбольний клуб».

«Збудовані Олексієм Чередником причинно-наслідкові зв’язки вражають відсутністю логіки. Штурхан, нанесений одеситу Бурдужану Євгеном Хачеріді, якого обурений» експерт «характеризує як» людину з печерним рівнем мислення «, на мій погляд, куди логічніше, ніж полив» Динамо «брудом за проступки рибки або Лисенко «.

Журналіст Юрій Корзаченка також ненав’язливо нагадує про те, що Чередник в даний момент працює селекціонером в стані головного суперника «Динамо» останніх років — «Шахтарі», але тільки чомусь в своєму викривальному матеріалі цього пікантний факт замовчує «.

Звернули увагу, що звинувачення Чередника однозначно огульні, зате реакція на них, безсумнівно, адекватна, розносить в пух і прах? І, природно, зловмисник знову приховав страшний факт своєї біографії. Він же в «Шахтарі» працює. Інтерв’ю з Чередником було розміщено ось тут. Так що, питання, скоріше, до автора, ніж до респондента. Якщо хтось не знає, то саме журналіст представляє свого співрозмовника, а не той сам пише якісь факти зі своєї біографії. Але, все вірно, надалі кожен зобов’язаний ставити повністю можливі варіанти, щоб не збентежити колег з «пресинг» і «Футбольного клубу».

Цікаві сайти, між іншим. Тісно пов’язані. Чим? Так персоною їх керівника. Знаменитий Сергій Васильєв — головний ідеолог Григорія Суркіса часів царювання останнього в українському футболі. У вихідних даних «Футбольного клубу» куратор проекту позначений чітко. В «пресинг» такі дані знайти не вдалося. Втім, на сайті Васильєва все прописано.

А вже хто може бути більш неупереджений, об’єктивний, і віддалений від «Динамо», що не права рука Григорія Михайловича з питань ідеології? Та ніхто! Інша справа, що, коли «Пресинг» нахвалює «Футбольний клуб», виходить така розмова Васильєва з самим собою. Правда, на широкій публіці.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>